KiK Kararları - KiK Kamu İhale Kurulu Kararları Arama Motoru

Kamu İhale Kurulu > Emsal Kamu İhale Kurulu Kararları > Sosyal Güvenlik Prim Borcu (SGK Borcu)

Sosyal Güvenlik Prim Borcu (SGK Borcu)

KİK Kararları Alt yüklenicilerin ne kadarlık SGK borcu, borç kapsamında değerlendirilmez?
KİK Kararları Daha önceki bir işte isteklinin alt yüklenicisinin SGK borcu olması, isteklinin de SGK borcu olduğu anlamına gelir mi?
KİK Kararları İhaleye giren firmanın ortaklarından birinin hissenin bulunduğu başka bir firmanın prim borcu olması nedeniyle ihaleye giren firma ihaleden elenir mi?
KİK Kararları İsteklilerden, teklif ile birlikte SGK veya vergi borcu olmadığına dair belge istenilmesi mevzuata uygun mudur?
KİK Kararları Kesinleşmiş sosyal güvenlik prim borcu olmadığına dair belgenin ne zaman ve kim tarafından idareye sunulması gerekir?
KİK Kararları Ortak girişimi oluşturan şirketlerden birinin sosyal güvenlik prim borcunun olması, ihalenin iş ortaklığı üzerinde bırakılmasına engel midir?
KİK Kararları SGK tarafından isteklinin prim borcu olduğuna dair yazı verilen fakat prim borcu olmadığı sonradan anlaşılan istekli için ne yapılmalıdır?
KİK Kararları SGK veya vergi borcu olmadığına dair belge, kimler tarafından idareye sunulmalıdır?
KİK Kararları Şirketin ortağı veya yöneticisinin Sosyal Güvenlik Kurumuna borcu olması, şirketin de borcu olduğu anlamına gelir mi?
KİK Kararları Şirketlerin ünvanlarını değiştirmiş olmaları, şirketin veya ortaklarının yasaklılık durumu ve sosyal güvenlik prim borcunu ortadan kaldırır mı?
KİK Kararları Tüzel kişi isteklilerin ortağı olan gerçek kişilerden, Bağ-Kur prim borcu olup olmadığına ilişkin belge istenmeli midir?

Sorunuzun cevabını aşağıda bulunan KİK Karar Arama Motorunu kullanarak hızlı ve ücretsiz bir şekilde bulabilirsiniz!

İpucu: Arama yaparken klasik Google arama yöntemlerinin tamamını kullanabilirsiniz. Örneğin, tırnak işareti kullanarak arama yapabilirsiniz, eksi (-) işareti ile aramalarınızda görünmesini istemediğiniz sonuçları filtreleyebilirsiniz, veya (or) yapısını kullanabilirsiniz.

 

 

www.kamuihalekurulu.com - KİK Kararları - KiK Kamu İhale Kurulu Karar Arama Motoru